O mnie

Dr n.med.specjalizant ortodoncji. Mateusz Falkowski

   Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na kierunku lekarsko-dentystycznym, który ukończyłem w 2011 roku. W roku 2013 podjąłem specjalizację w dziedzinie ortodoncji w Akademickim Centrum Stomatologii w Zabrzu tj. Katedra Dysfunkcji Narządu Żucia oraz Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

    Jestem lekarzem stomatologii w trakcie doktoratu, naukowcem – publicystą. W 2013 roku zostałem Członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz European Orthodontist Society, jestem także uczestnikiem większości organizowanych konferencji. Zdobywam swoje doświadczenie nie tylko w gabinetach stomatologicznych ale również uczestnicząc w wielu szkoleniach w Polsce i za granicami. Brałem udział w tworzeniu badań, takich jak: „Morfometria kinetyki żuchwy u pacjentów z rozszczepem podniebienia pierwotnego i wtórnego” oraz „Zaburzenia czynnościowe układu stomatognatycznego w arytmetycznych wadach zgryzu”, które zostały wygłoszone na Zjazdach Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia w Książu oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii w Sekcji Ortopedycznej w Katowicach. Ponadto jestem współautorem licznych publikacji nt. stomatologii np. „Wprowadzenie do łuku zęba zatrzymanego postępowanie ortodontyczno – chirurgiczne. Metody, powikłania, przykład kliniczny”.

   Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji ortodontycznej, któremu sport towarzyszy przez całe życie. Od wielu lat uczestniczę w różnych zawodach lekkoatletycznych, czterokrotne zdobyłem miejsca na podium w Światowych Igrzyskach Lekarzy w Chorwacji.

   Zajmuję się leczeniem ortodontycznym wszystkich Pacjentów zarówno dzieci jak i dorosłych. Stosuję ortodoncję konwencjonalną w postaci aparatów stałych, jak i metodę niewidzialnych aparatów INVISALIGN.