Ortodonta Grajewo

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Grajewie

Nasz gabinet proponuje leczenie ortodontyczne pod okiem jednego z lepszych ortodontów w regionie. Dr Mateusz Falkowski to lekarz z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Swoją przygodę z leczeniem metodą nakładkową Invisalign rozpoczął już w roku 2014 odbywając szkolenie w Meksyku. W tym czasie zdobył międzynarodowe doświadczenie oraz możliwość zdobycia doświadczenia klinicznego dzięki współpracy ze specjalistami ortodoncji z Niemiec, Włoch czy Tajlandii. Od roku 2016 dba o uśmiechy wszystkich pacjentów z Grajewa.

Nasz gabinet ortodontyczny w Grajewie to miejsce, w którym każdy pacjent otrzyma indywidualne i profesjonalne leczenie każdej wady zgryzu. Posiadamy odpowiednie technologie oraz dostęp do światowej klasy specjalistów, dzięki czemu nasi pacjenci szybko dochodzą do wymarzonych efektów.

Posiadamy również status Invisalign Diamond Provider, który świadczy o najwyższej jakości naszych usług. Status stanowi również potwierdzenie naszej liderskiej pozycji zarówno w Grajewie jak i na terenie całej Polski północno – wschodniej.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Nie wiesz jaką metodę leczenia wybrać? W naszym gabinecie ortodontycznym w Grajewie oferujemy leczenie przy użyciu:

Konwencjonalne aparaty stałe

Są to aparaty zakładane na okres 1,5 do 2 lat podczas których konieczne są okresowe wizyty kontrolne. Aparat wykonany jest z metalowych zamków, łuków oraz wymiennej elastycznej ligatury. Zależnie od indywidualnych potrzeb i leczonej wady aparat zakładany jest na łuk dolny, górny lub oba.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty nakładkowe Invisalign to nowoczesna metoda wykorzystująca przezroczyste, specjalnie opracowane nakładki. Nakładki są odpowiednio opracowywane pod indywidualne potrzeby pacjentów przy pomocy komputerowo – cyfrowych technologii. Leczenie trwa od kilku- do kilkunastu miesięcy przy noszeniu przynajmniej 22h na dobę.

Warto pamiętać, że po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji – niezależnie od wybranej metody!

Aparaty Invisalign Grajewo

Proponowane naszym pacjentom z Grajewa aparaty Invisalign to opcja, która wyróżnia się:

 • Efektywnością oraz precyzją leczenia. Każdy aparat wykonywany jest w oparciu o dokładny skan i wykonywany zgodnie z indywidualnymi potrzebami
 • Czasem leczenia krótszym o nawet 40% – 50%
 • Wygodą i łatwiejszym utrzymaniem higieny. Możliwość wyjmowania aparatu na posiłki oraz mycie jamy ustnej daje dużą wygodę wykonywania tych czynności.
 • Niższymi kosztami leczenia niewielkich wad zgryzu. W przypadku bardziej skomplikowanych wad to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Elastycznością odbywania wizyt kontrolnych.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Nie ma przeciwwskazań wiekowych do leczenia metodą Invisalign.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Oczywiście! W przypadku grupy wiekowej 6 – 10 lat stosujemy specjalne nakładki Invisalign First. Stanowią one bardzo ciekawą alternatywę dla standardowych aparatów akrylowych i dają lepsze efekty, które spowodowane są dłuższym okresem noszenia w ciągu doby.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Z uwagi na zastosowane technologie nakładki Invisalign wykorzystują zachodzący w okresie dojrzewania skok rozwojowy. W ten sposób możliwe jest uniknięcie wielu wad, których korekta wymagałaby leczenia chirurgicznego w okresie dorosłości.

Leczenie pacjentów dorosłych

Z uwagi na charakter aparatów i ich dyskrecję, metoda Invisalign jest często wybierana przez dorosłych. Nakładki wykonywane są z przezroczystych materiałów dzięki czemu nie rzuca się w oczy i daje dużą wygodę.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

W przypadku pacjentów periodontologicznych metoda Invisalign również świetnie się sprawdza. Wszystko to za sprawą możliwości dobierania szybkości zachodzących zmian oraz ruchu zębów. W ten sposób możliwe jest uniknięcie podrażnień dziąseł oraz ich regeneracja.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!