Ortodonta Ostrów Mazowiecki

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny Ostrów Mazowiecka

Trudno o lepszego ortodontę w Ostrowie Mazowieckim niż dr Mateusz Falkowski. Ten wybitny specjalista jest ortodontą z powołania. Przez okres swojej kariery zdobył międzynarodowe doświadczenie, ukończył szkolenie z metody Invisalign w Meksyku i miał okazję pracować z najlepszymi z branży. Obecnie z powodzeniem prowadzi swój gabinet w Ostrowie Mazowieckim gdzie od 2016 pomaga pacjentom odzyskać wymarzony uśmiech.

Uśmiech to wizytówka każdego z nas. Często jest to właśnie pierwsza rzecz na jaką zwraca się uwagę. Dodatkowo równe zęby i piękny uśmiech to większa pewność siebie. Dlatego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne jeśli zauważamy u siebie niepokojące objawy. Nasz gabinet ortodontyczny w Ostrowie Mazowieckim to najlepsi specjaliści w branży którzy przeprowadzą profesjonalne badanie, fachowo doradzą szczegóły leczenia i razem z pacjentem przejdą przez cały proces.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Pacjenci naszego gabinetu ortodontycznego w Ostrowie Mazowieckim mają do wyboru dwa rodzaje aparatów korekcyjnych:

Konwencjonalne aparaty stałe

Zakładane na stałe, na okres od 1,5 do 2 lat. Są to metalowe szyny z gumkami zakładane na jedną bądź obie szczęki. W przypadku tej metody leczenia konieczne jest odbywanie wizyt kontrolnych co miesiąc aby wyregulować aparat. Po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparat nakładkowy Invisalign to nowatorska metoda leczenia zgryzu. Są to przezroczyste nakładki zakładane jedynie na 22 godziny w ciągu doby. Nie wpływa to negatywnie na okres leczenia – efekty widać już po paru miesiącach. Dodatkowo wizyty kontrolne odbywają się tylko raz na 3, 4 miesiące a nakładki zmienia się co tydzień.

Aparaty Invisalign Ostrów Mazowiecka

Aparaty ortodontyczne Invisalign to nowa propozycja dla osób chcących odzyskać piękny uśmiech. Potencjalnych zwolenników skusić może:

 • efektywne i precyzyjne leczenie – dzięki komputerowemu skanowi Twojej szczęki nakładki zostaną przygotowane specjalnie do Twojej konkretnej wady. Leczenie może być krótsze nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnego!
 • wygoda – aparat można zdjąć na 2 godziny w ciągu doby co spokojnie wystarcza na nacieszenie się posiłkami bez dyskomfortu spowodowanego aparatem.
 • atrakcyjny koszt – koszt leczenia prostych przypadków jest porównywalny do tradycyjnego, a tych bardziej skomplikowanych zaledwie 10-20% wyższy
 • higiena – dzięki możliwości zdjęcia aparatu na 2 godziny dziennie mycie i nitkowanie zębów jest dużo bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnego leczenia.
 • elastyczność – wizyty kontrolne odbywają się tylko co 3, 4 miesiące co pozwala na spokojne zaplanowanie dłuższego wyjazdu czy urlopu

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Nie ma ograniczeń w stosowaniu aparatów ortodontycznych Invisalign. 

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Oczywiście. Dla najmłodszych pacjentów, dzieci w przedziale 6-10 lat, przygotowaliśmy aparat Invisalign First. Dzięki specyfice nakładek Invisalign i wygodzie ich noszenia dzieci szybko się do nich przyzwyczajają i chętnie noszą.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań do stosowania nakładek Invisalign, a niekiedy jest to nawet zalecane. Okres szybkiego wzrostu połączony z leczeniem ortodontycznym może dodatkowo skrócić czas leczenia. Ponadto poprawa zgryzu w okresie młodzieżowym to brak konieczności zabiegu korekcyjnego w dorosłym życiu.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli chętnie korzystają z nakładek korekcyjnych Invisalign głównie dzięki przezroczystości, komfortowi noszenia i możliwości zdjęcia ich na krótki czas w ciągu doby.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Nakładki ortodontyczne Invisalign nadają się też dla pacjentów z chorobami dziąseł. Powolne przemieszczanie zębów w połączeniu z fachową opieką specjalisty i precyzyjnie dobraną nakładką sprawiają, że leczenie przebiega równie efektywnie jak w każdym innym przypadku.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!