Falkowski Dental Clinic

10:00 - 17:00

Poniedziałek - Piątek

Białystok

Warszawa

Sopot

Augustów

Invisalign

INVISALIGN DIAMOND PROVIDER

Aparaty ortodontyczne Invisalign

Leczenie ortodontyczne w oparciu o najnowsze technologie – niewidoczne aparaty ortodontyczne Invisalign. Połączenie wiedzy i wieloletniego doświadczenia z dbałością o komfort pacjenta.

Nasz gabinet osiągnął status Invisalign Diamond Provider, potwierdzający ze mamy największe doświadczenie leczeniu pacjentów ortodontycznych aparatami Invisalign w północno-wschodniej Polsce. W roku 2022 uzyskaliśmy tytuł INVISALIGN DIAMOND APEX zarezerwowany dla 1% najlepszych specjalistów INVISALIGN na świecie.

Dr Mateusz Falkowski już w 2014 rozpoczął szkolenie z zakresu ortodoncji nakładowej Invisalign w Meksyku, gdzie leczył pierwszego pacjenta ta metoda. Doświadczenie kliniczne zdobywał z najlepszymi specjalistami ortodoncji nakładkowej z Włoch, Niemiec, Meksyku oraz Tajlandii. Od roku 2016 leczy ponad 800 pacjentów rocznie metoda Invisalign w grupie wiekowej 5-74lata

Przebieg leczenia Invisalign w naszej klinice

Metamorfozy uśmiechów w każdej z lokalizacji Falkowski Dental Clinic realizowane są dzięki ścisłej, ustandaryzowanej współpracy całego, wysoce wyspecjalizowanego Teamu. Lekarzy, koordynatorów, higienistek oraz opiekunów Pacjenta.

Wszyscy działamy wedle jednego, autorskiego protokołu, zgodnie ze standardami opracowanymi na podstawie wieloletniego doświadczenia Invisalign Diamond Doctor, dr Mateusza Falkowskiego. 

1. Konsultacja ortodontyczna

Wykonanie skanu zębów, zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne), oraz dokumentacji fotograficznej

2. Zapoznanie pacjenta z planem leczenia – clincheck

Komputerowa symulacja przemieszczeń zębów przedstawiająca dokładny przebieg leczenia. Akceptacja planu leczenia.

DSC2291-scaled
ACM06434-1-scaled

3. Rozpoczęcie leczenia

przekazanie Pacjentowi kompletu aparatów Invisalign. Przy oddaniu nakładki invisalign naklejane są na zęby kompozytowe przezroczyste zaczepy, które stanowią miejsce przełożenia siły z nakładki na zęby, zapewniając przy tym estetykę.

4. Wizyty kontrolne

Ilość wizyt w zależności od rodzaju wady i potrzeb. Najczęściej raz na 3-4 miesiące u pacjentów dorosłych, raz na 2 miesiące u dzieci. Podczas poszczególnych wizyt sprawdzane jest dopasowanie nakładki, przemieszczenia zębów względem planu oraz wykonywane są w razie potrzeby dodatkowe skany lub naklejane dodatkowe attachmenty.

aparat

5. Zakończenie leczenia

Usunięcie attachmentów i polerowanie zębów. Wykonanie aparatów retencyjnych. Na koniec leczenia wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Vivera. Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek, które powstają na podstawie skanu finalnego ustawienia zębów pacjenta. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów.

6. Wizyty kontrolne retencji po zakończeniu leczenia

Wielką wagę przykładamy do jakości świadczeń i skutecznego leczenia każdej wady zgryzu dlatego podczas całego procesu leczenia Pacjent pozostaje pod opieką koordynatora Invisalign oraz lekarza – kierownika Invisalign wybranej lokalizacji, z którym ma także bezpośredni kontakt w przypadku jakiekolwiek potrzeby. W sytuacjach nagłych zarówno koordynator jak i lekarz są do dyspozycji Pacjenta tego samego lub następnego dnia. Każdy plan leczenia (clincheck) tworzony jest przez dr Mateusza Falkowskiego wg autorskiego protokołu, opartego na wieloletnim doświadczeniu w leczeniu aparatami Invisalign.

FAQ

  • Efektywność oraz precyzja leczenia . Każdy aparat wykonany jest indywidualnie na podstawie cyfrowego skanu. Komputerowe planowanie leczenia pozwala lekarzowi znacznie precyzyjniej kierować ruchem zębów.
  • Krótszy czas leczenia (40-50%) Aparat Invisalign wykonuje powolny, ale bardzo precyzyjny ruch zębów.
  • Komfort. W ciągu doby aparat może być zdjęty w sumie na dwie godziny, co zapewnia komfort spożywania posiłków bez aparatu.
  • Higiena. Aparat wyjmuje się do mycia oraz nitkowania zębów. Ponad to, pacjent co tydzień zmienia nakładki na nowe.
  • Atrakcyjna cena. Przy mało nasilonej wadzie, całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenie standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do aparatów stałych.
  • Możliwość leczenia pacjentów na odległość, mieszkających zagranicą. Invisalign umożliwia kontrolowanie pacjentów raz na 3-4 miesiące. Aparat nie wymaga tak częstych wizyt kontrolnych jak aparat staly 4-6tyg. Aparat nie wykazuje tak dużej awaryjności jak aparat stały. Istnieje możliwość przygotowania pacjenta już na pierwszej wizycie i wysłanie nakładek do wskazanego miejsca zamieszkania. W wybranych przypadkach wystarczające są 2-3 wizyty, aby przeprowadzić dokładne leczenie ortodontyczne.

Jak najbardziej. W zależności od rodzaju wady, często wskazane jest leczenie wczesne. 6-10 lat Invisalign First wskazane przy potrzebie wczesnej interwencji ortodontycznej. Dzieci bardzo chętnie noszą Invisalign, który w porównaniu do wciąż stosowanych akrylowych aparatów ruchomych – zapewnia znacznie wyższy komfort. Przede wszystkim działa on 22/24h, co przekłada się na efektywność leczenia i satysfakcję zarówno rodzica, a przede wszystkim dziecka.

Aparaty Invisalign posiadają technologie dedykowane dla młodzieży, aby wykorzystać skok wzrostowy i leczyć duże wady szkieletowe, co niejednokrotnie pozwala uniknąć zabiegów chirurgicznych po osiągnięciu dorosłości.

Aparaty Invisalign zapewniają estetykę i wygodę. Nakładki wykonane w zaawansowanej technologii zapewniają niezwykłą gładkość powierzchni. Podjęcie leczenia ortodontycznego jest niezauważalne dla otoczenia i odbywa się bez dyskomfortu Pacjenta.

Zęby przesuwane są z dostosowaną przez lekarza szybkością. Nakładka zmieniana jest co tydzień co sprawia, ze przesuwają się wolno i precyzyjnie, wpływając pozytywnie na bezpieczeństwo, regeneracje kości oraz tkanek miękkich.

-Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna

-Wykonanie zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)

-Wykonanie komputerowego skanu zębów

-Wizyty kontrolne

-Zestaw alignerów niezbędny do wyprowadzenia wady zgryzu

-Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego, np. gumki- wyciągi

Metamorfozy

Scroll to Top