Falkowski Dental Clinic

Białystok

Warszawa

Sopot

Augustów

Leczenie protetyczne

W przypadku konieczności odbudowy znacznej części tkanek zęba lub poprawy całościowej estetyki uśmiechu stosuje się uzupełnienia protetyczne wykonane w laboratorium protetycznym takie jak korony, licówki, nakłady.

W naszym gabinecie stosujemy uzupełnienia wykonane przy użyciu najnowszych osiągnięć technologicznych stomatologii tj. w systemie CAD/CAM przy współpracy z najlepszymi specjalistami cyfrowej stomatologii.

Pierwszym etapem jest wykonanie precyzyjnego skanu 3d zębów który zastępuje konwencjonalne, niekomfortowe wyciski. Skan, czyli dokładna wizualizacja zębów pacjenta, przesyłany jest do laboratorium protetycznego gdzie praca jest projektowana, frezowana i poddawana dalszej obróbce i charakteryzacji.

Cyfryzacja w zakresie leczenie protetycznego pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na pracę ostateczną ale także podnosi jakość wykonywanej odbudowy – jest ona wysoce precyzyjna i dokładna ze względu na komputerowy odczyt cyfrowego skanu zębów co do setnych części milimetra.

Rozległe i diametralne metamorfozy uśmiechu za pomocą licówek lub koron przeprowadzane są zgodnie z protokołami cyfrowego planowania uśmiechu. Oznacza to, że na podstawie zdjęć tworzona jest wizualizacja komputerowa kształtu i pozycji zębów, a także wax-up i mock-up czyli tzw. „próbny uśmiech”, który pacjent może przymierzyć na wizycie, ocenić i omówić z lekarzem prowadzącym. Dopiero po ostatecznym dopracowaniu i zaakceptowaniu przez pacjenta planowanego uśmiechu realizowane są dalsze etapy.

Dzięki temu przemiana jest dla pacjenta bardziej przewidywalna i komfortowa – wygląd ostateczny uśmiechu nie jest zaskoczeniem, jest dokładnie tym, co pacjent sam wcześniej wybierze.

W naszym gabinecie stosujemy łuk twarzowy Girrbach który pozwala na artykulacje modeli zębów czyli przeniesienie relacji zgryzowych z gabinetu do laboratorium protetycznego. Umożliwia to dokładną diagnostykę sytuacji zwarciowej oraz wykonanie prac protetycznych z poszanowaniem struktur stawu skroniowo-żuchwowego. W szczególnych przypadkach wykonywane są szyny do deprogramacji oraz szyny relaksacyjne. 

Scroll to Top