Ortodonta Ełk

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Ełku

Dr Mateusz Falkowski to bez wątpienia specjalista, który swoim profesjonalizmem i pasją inspiruje innych. Już w roku 2014 wyjechał do Meksyku, gdzie rozpoczął szkolenie z leczenia ortodontycznego metodą Invisalign. Pozwoliło mu to również na współpracę ze specjalistami z różnych zakątków świata. Zdobyte doświadczenie i wiedzę wykorzystuje do leczenia swoich pacjentów w Ełku.

Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech. Wady zgryzu są często przyczyną złego samopoczucie oraz bólu. Warto więc zadbać o pozbycie się tego problemu z pomocą najlepszego gabinetu ortodontycznego w Ełku. Nasz gabinet to miejsce, w którym doświadczenie i pasja grają pierwsze skrzypce.

Posiadamy nowoczesne technologie i możemy pochwalić się statusem Diamond Provider. Jest to zdecydowane potwierdzenie jakości i naszej liderskiej pozycji w Ełku oraz w całym regionie Polski północno – wschodniej.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

W naszym gabinecie ortodontycznym stawiamy na najlepsze technologie. Dla naszych pacjentów oferujemy:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty tego typu są rozwiązaniem na dłuższy okres. Aparat stały zakładany jest na zęby pacjenta zależnie od potrzeb – może to być łuk górny, dolny lub oba. Konstrukcja składa się z metalowych zamków, łuków oraz wymiennych co miesiąc gumeczek (elastycznej ligatury). Leczenie aparatem stałym trwa zwykle od 1,5 do 2 lat, a po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Invisalign to metoda, która jest bez wątpienia nowością w świecie ortodoncji. W naszym zakładzie w Ełku oferujemy leczenie również nowoczesne przy wykorzystaniu nakładek. Leczenie wymaga noszenia przezroczystych nakładek przez 22h w ciągu doby. W ten sposób wada korygowana jest nawet w przeciągu kilku miesięcy. Po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie retencji.

Aparaty Invisalign Ełk

Leczenie aparatami Invisalign wybierane jest coraz częściej przez naszych klientów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym daje ono wiele możliwości, których tradycyjne aparaty nie zapewnią. Są to przede wszystkim:

 • Efektywność oraz precyzja leczenia. Wszystkie modele wykonywane są w formie cyfrowej na podstawie której ortodonta wykonuje perfekcyjnie dopasowane nakładki.
 • Leczenie krótsze nawet o 40% – 50%
 • Wygoda i komfort pacjentów, ponieważ nakładkę możesz zdjąć do posiłków.
 • Dzięki możliwości zdejmowania aparatu możesz dokładnie umyć oraz nitkować zęby każdego dnia, dlatego jest to rozwiązanie pozwalające zachować higienę na najwyższym poziomie.
 • Lepsze ceny w przypadku niewielkich wad. Skomplikowane przypadki to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Możliwość podróżowania oraz leczenia nawet mieszkając za granicą. Wizyty kontrolne oraz ich mała częstotliwość sprawiają, że aparat możesz założyć nawet, jeśli nie mieszkasz na stałe w Ełku. Przy tej metodzie możesz zaplanować swoją wizytę raz na 3 – 4 miesiące!

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Jeśli nie pojawi się podczas konsultacji żadne przeciwwskazania – aparat Invisalign może założyć każdy niezależnie od wieku.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej. Co więcej jest to metoda, którą dzieci wolą. Leczenie ortodontyczne od najmłodszych lat jest bardzo ważne w prawidłowym uzębieniu. Dla grupy wiekowej 6-10 lat stosowane są nakładki Invisalign First, które są znacznie lepsze od aparatów ruchomych tradycyjnego typu. Jest to również wygodniejsza opcja dla dziecka.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Metoda Invisalign polecana jest również w przypadku leczenia młodzieży. Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie skoku wzrostowego, co przekłada się na leczenie nawet dużych wad zgryzu. Pozwala to uniknąć zabiegów chirurgicznych w wieku dorosłym.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli pacjenci to największa grupa korzystająca z tej metody. Dzięki niej mogą szybko osiągnąć zamierzony efekt bez konieczności zmiany w aspekcie wizualnym.

Leczenie pacjentów Periodontologicznych(zaniki dziąseł, odsłonięte szyjki zębowe)

Możliwość dostosowywania prędkości przesuwania zębów oraz częste wymiany nakładek wpływają na mniejsze obciążenie dziąseł, szybszą regenerację tkanek oraz bezpieczeństwo. Właśnie dlatego metoda Invisalign polecana jest do leczenia ortodontycznego pacjentów periodontologicznych.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym!

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!