Ortodonta Olecko

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Olecku

Naszymi kluczami do sukcesu są profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta. Dr Mateusz Falkowski to specjalista, który swoje szkolenie z metody Invisalign rozpoczął już w roku 2014 odbywając szkolenie w Meksyku. Międzynarodowe doświadczenie oraz możliwość pracy z najlepszymi lekarzami ortodoncji z całego świata wpłynęły na umiejętności na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego mieszkańcy Olecka od roku 2016 mogą korzystać z usług ortodontycznych na najwyższym poziomie!

Wady zgryzu to przypadłość, z którą boryka się wielu mieszkańców Olecka. Właśnie dlatego powstał nasz nowoczesny gabinet ortodontyczny. Przy pomocy zaawansowanych i sprawdzonych technologii dbamy o to, aby nasi pacjenci w jak najkrótszym czasie mogli cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Jako jedyny gabinet w regionie Polski północno – wschodniej posiadamy status Diamond Provider, który jest potwierdzeniem proponowanej przez nas jakości oraz zachwycających efektów.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

W naszym gabinecie ortodontycznym w Olecku stawiamy na najlepsze technologie. Dla naszych pacjentów oferujemy:

Konwencjonalne aparaty stałe

Tych aparatów nie trzeba nikomu przedstawiać. Świetne efekty oraz leczenie, które nie wymaga pamiętania o regulacji czy wkładaniu nakładek. Aparaty stałe wykonywane są z metalowych łuków oraz zamków, a także wymiennych części. Leczenie średnio trwa od 1,5 do 2 lat i wymaga regularnych wizyt kontrolnych. Zależnie od potrzeb zakładany jest łuk górny, dolny lub oba.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Invisalign to leczenie wykorzystujące specjalistyczne i nowoczesne nakładki. Za pomocą komputera oraz metod cyfrowych tworzony jest cały plan leczenia. Nakładki zakładane są na kilka lub kilkanaście miesięcy zależnie od zaawansowania wady zgryzu i muszą być noszone minimum 22 h na dobę.

Aparaty Invisalign Olecko

Szukasz nowoczesnego leczenia ortodontycznego w Olecku? W naszym gabinecie ortodontycznym oferujemy leczenie ortodontyczne aparatami Invisalign. Ta metoda to gwarancja:

 • Efektywności oraz precyzji leczenia. Wszystkie modele wykonywane są w formie cyfrowej na podstawie której ortodonta wykonuje perfekcyjnie dopasowane nakładki.
 • Leczenia krótszego nawet o 40% – 50% w przypadku małych wad zgryzu.
 • Większej wygody i komfortu, ponieważ nakładkę możesz zdejmować do posiłków.
 • Łatwiejszego utrzymania higieny – zęby bez problemu umyjesz i wynitkujesz bez nakładki – wystarczy ją zdjąć i włożyć z powrotem po umyciu zębów
 • Oszczędności w przypadku niewielkich wad, w przypadku skomplikowanych przypadków to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod, jednak z szybszymi efektami.
 • Elastyczności, na której szczególnie zależy osobom podróżującym lub mieszkającym za granicą. Wizyty kontrolne odbywają się raz na 3 – 4 miesiące więc spokojnie możesz zaplanować swój pobyt w Olecku nawet jeśli na co dzień mieszkasz w innym miejscu.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Jeśli nie pojawi się podczas konsultacji żadne przeciwwskazania – aparat Invisalign może założyć każdy niezależnie od wieku.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej. Co więcej jest to metoda, którą dzieci wolą. Leczenie ortodontyczne od najmłodszych lat jest bardzo ważne w prawidłowym uzębieniu. Dla grupy wiekowej 6-10 lat stosowane są nakładki Invisalign First, które są znacznie lepsze od aparatów ruchomych tradycyjnego typu. Jest to również wygodniejsza opcja dla dziecka.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu 

Metoda Invisalign polecana jest również w przypadku leczenia młodzieży. Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie skoku wzrostowego, co przekłada się na leczenie nawet dużych wad zgryzu. Pozwala to uniknąć zabiegów chirurgicznych w wieku dorosłym.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli pacjenci to największa grupa korzystająca z tej metody. Dzięki niej mogą szybko osiągnąć zamierzony efekt bez konieczności zmiany w aspekcie wizualnym.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Możliwość dostosowywania prędkości przesuwania zębów oraz częste wymiany nakładek wpływają na mniejsze obciążenie dziąseł, szybszą regenerację tkanek oraz bezpieczeństwo. Właśnie dlatego metoda Invisalign polecana jest do leczenia ortodontycznego pacjentów periodontologicznych.

Masz więcej pytań? Zachęcamy do kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie ortodontycznym!

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!