Ortodonta Sokółka

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Sokółce

Jeśli chodzi o wykwalifikowane ortodontę działającego w Sokółce zapraszamy do kontaktu z dr Mateuszem Falkowskim. Ciężko o większy autorytet w tej dziedzinie. Jego wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie w połączeniu ze współpracą z fachowcami z całego świata to gwarancja solidności. Dodatkowo dr Mateusz z powodzeniem prowadzi swój zakład od 2016 roku i przez ten czas pomógł wielu pacjentom odzyskać pewność siebie poprzez odpowiednie leczenie ortodontyczne.

Wszyscy słyszeliśmy, że pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. W wielu przypadkach to prawda. A czy coś może przyćmić wrażenie wywołane pięknym i równym uśmiechem? No właśnie. Niestety, niektórzy z nas mimo wzorowego dbania o higienę nie mogą zabłysnąć uśmiechem z powodu wady zgryzu. Na szczęście nasz gabinet ortodontyczny w Sokółce śpieszy z pomocą! Nasi eksperci i najbardziej zaawansowany sprzęt sprawią, że uśmiech częściej zagości na Twojej twarzy.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Nasz gabinet ortodontyczny w Sokółce oferuje swoim pacjentom dwa rodzaje aparatów:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty te zakłada się na stałe, na okres do dwóch lat. Jest to doskonale znana nam konstrukcja – metalowa szyna nakładana na jedną bądź obie szczęki razem z małymi gumkami na zęby. Ważne jest aby pojawiać się na kontrolnych, comiesięcznych wizytach gdyż konieczna jest częsta regulacja aparatu. Po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty nakładkowe Invisalign to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego. Te przezroczyste nakładki tworzone są pod konkretnego pacjenta a wystarczy nosić je jedynie 22 godziny w ciągu doby. Dodatkowo wizyty kontrolne mogą odbywać się co 3, 4 miesiące.

Aparaty Invisalign Sokółka

Nowoczesne aparaty ortodontyczne Invisalign cieszą się coraz większą popularnością. Ciężko się dziwić skoro na ich korzyść przemawia:

 • precyzyjne i efektywne leczenie – nakładka jest wykonywana na podstawie komputerowego skanu szczęki pacjenta więc jest precyzyjnie dopasowana do każdego przypadku.
 • czas leczenia może być krótszy nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnego aparatu
 • higiena – aparat można zdejmować na dwie godziny w ciągu doby co umożliwia dokładniejsze mycie i nitkowanie zębów. Dodatkowo nakładki wymienia się co tydzień.
 • wygoda – z powodu wspomnianych już 2 godzin przerwy od aparatu można w spokoju cieszyć się posiłkami
 • elastyczność – wizyty kontrolne nie muszą zwykle odbywać się częściej niż 3, 4 miesiące
 • atrakcyjny koszt – mniej skomplikowane przypadki to koszt porównywalny do tradycyjnego leczenia, a te bardziej złożone to zaledwie 10-20% więcej.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign

Nasz produkt jest przeznaczony dla każdego kto chce poprawić swój zgryz, wiek nie gra tu roli.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Oczywiście. Dla naszych najmłodszych pacjentów, w wieku 6-10 lat, przygotowaliśmy specjalną serię Invisalign First. Nasi klienci potwierdzają, że dzieci szybko przyzwyczajają się do nakładek oraz bardzo cenią sobie komfort ich noszenia i możliwość dwugodzinnego odpoczynku.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu 

Okres intensywnego wzrostu u młodzieży nie jest przeszkodą w stosowaniu nakładek Invisalign. Więcej, niekiedy jest to właśnie najlepszy moment na leczenie gdyż zmiany zachodzą gwałtownie. Odpowiedni proces leczenia w tym wieku pomoże ochronić pacjenta przed zabiegiem chirurgicznym w przyszłości.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli często sięgają po aparaty ortodontyczne Invisalign głównie dzięki wygodzie stosowania, przezroczystemu kolorowi oraz krótszemu okresowi leczenia.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Choroby dziąseł nie są przeszkodą w leczeniu ortodontycznym nakładkami Invisalign. Dzięki stałej opiece specjalisty oraz powolnym ruchom korekcyjnym nie ma obaw o pogorszenie stanu dziąseł.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!