Ortodonta Zambrów

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Zambrowie

Mieszkańcy Zambrowa chcący wyleczyć wady zgryzu bądź nierówne uzębienie powinny w tym celu odwiedzić dr Mateusza Falkowskiego. Ten wybitny specjalista z dziedziny ortodoncji posiada wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie co mówi samo za siebie. Już w roku 2014 ukończył szkolenie z metody Invisalign w Meksyku. Współpraca z najlepszymi z branży i stosowanie najlepszych metod i technologii to dodatkowa gwarancja skutecznego leczenia.

Są rzeczy, gdzie nie należy decydować się na pierwszą lepszą opcję. Jedną z nich jest zdecydowanie zdrowie. Naszych zębów i uśmiechu nie powinniśmy oddawać w ręce przypadkowego gabinetu. Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu ortodontycznego w Zambrowie. Tutaj znajdziesz się pod opieką najlepszych specjalistów korzystających tylko z najnowszych a jednocześnie sprawdzonych technologii.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Nasz gabinet ortodontyczny w Zambrowie ma w ofercie dwa rodzaje aparatów:

Konwencjonalne aparaty stałe

Bez wątpienia znane każdemu. Ten rodzaj aparatu stosowany jest na długi okres leczenia, nawet do dwóch latach. Metalowa szyna zakładana na jedną bądź obie szczęki w połączeniu z gumkami na zęby są pod stałą opieką specjalisty – wizyty kontrolne powinny odbywać się raz na miesiąc. Po wszystkim konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Ta innowacyjna metoda zyskuje coraz więcej zwolenników. Przede wszystkim należy wiedzieć, że ten typ aparatu stosuje się krócej i nie jest on mocowany na stałe. Aparat Invisalign nosi się tylko przez 22 godziny co pozwala na swobodne mycie zębów oraz jedzenie posiłków. Noszenie tych przezroczystych nakładek trwa zwykle parę miesięcy a po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Aparaty Invisalign Zambrów

Aparaty ortodontyczne Invisalign robią się coraz popularniejsze wśród osób decydujących się na leczenie ortodontyczne. Nic dziwnego, skoro kuszą wieloma zaletami, m. in.:

 • precyzyjne i efektywne leczenie – nakładki są dopasowane idealnie do Twojego przypadku gdyż powstają po wykonaniu skanu Twojej szczęki.
 • wygoda – nakładki można spokojnie zdejmować na 2 godziny w ciągu doby co pozwala na wygodne jedzenie posiłków.
 • elastyczność – w odróżnieniu od leczenia przy użyciu tradycyjnego aparatu ortodontycznego wizyty kontrolne należy przeprowadzać tylko co 3, 4 miesiące
 • higiena – ponieważ aparat nosi się tylko 22 godziny na dobę można efektywniej myć i nitkować zęby. Dodatkowo nakładki wymienia się co tydzień
 • atrakcyjny koszt – w przypadku prostych przypadków koszt leczenia jest porównywalny do tradycyjnego a w przypadkach bardziej skomplikowanych jest to jedynie ok. 15% więcej.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Każdy! Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych gdyż jest też linia aparatów odpowiednich dla najmłodszych.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej, a niekiedy nawet jest to bardziej zalecana metoda. Dzieci szybko i chętnie przyzwyczajają się do aparatu Invisalign głównie dzięki komfortowi i wygodzie noszenia. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość zdjęcia nakładki na 2 godziny dziennie. Dodatkowo dla dzieci w przedziale 6-10 lat przygotowaliśmy linię aparatów Invisalign First.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu 

Wykorzystanie nagłego skoku wzrostu u młodzieży może okazać się bardzo efektywnym czynnikiem w leczeniu ortodontycznym. W przypadku problemów ze zgryzem zachęcamy wręcz do leczenie w tym czasie co pozwoli skrócić czas leczenia oraz koszta.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli chętnie decydują się na leczenie ortodontyczne aparatami Invisalign głównie z powodu przezroczystości nakładek, możliwości zdjęcia ich w ciągu dnia na dwie godziny oraz krótszego czasu leczenia.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Leczenie ortodontyczne aparatami Invisalign jest możliwe również u pacjentów z chorobami dziąseł. Dzięki precyzyjnie dobranym nakładkom i stałej opiece specjalisty nie trzeba obawiać się o pogorszenie stanu dziąseł. Dodatkowo powolne poruszanie zębów sprawia, że proces jest nieodczuwalny.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!