Ortodonta Augustów

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Augustowie

Dr Mateusz Falkowski w 2014 rozpoczął szkolenie z zakresu ortodoncji nakładowej Invisalign. Doświadczenie zdobywał w jednej z klinik w Meksyku, gdzie poznał tę innowacyjną metodę leczenia ortodontycznego. Doświadczenie zdobywał współpracując z najlepszymi specjalistami ortodoncji nakładkowej z całego świata. W ciągu roku leczy ponad dwustu pacjentów metodą Invisalign. Klientami są zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Nasz gabinet oferuje leczenie ortodontyczne w oparciu o nowoczesne technologie – niewidoczne aparaty Invisalign. Wieloletnie doświadczenie, dbałość o szczególy i zadowolenie klienta spowodowało, iż osiągnęliśmy prestiżowy status Invisalign Diamond Provider. Jest to potwierdzeniem, naszego zaangażowania i zadowolenia klientów z naszych usług.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych aparatów ortodontycznych w naszym gabinecie

W naszym gabinecie stawiamy na najlepsze i sprawdzone technologie leczenia ortodontycznego. Dla naszych pacjentów oferujemy, dwa najpopularniejsze rozwiązania, jeżeli chodzi o leczenie ortodontyczne:

Aparaty stałe

To tradycyjne rozwiązanie stosowane w leczeniu ortodontycznym. Aparaty zakładane na stałe na zęby pacjenta, aparat górny i dolny to metalowe zamki i łuk oraz zmieniane co miesiąc elastyczne ligatury – kolorowe „gumeczki”.  Leczenie trwa zazwyczaj od 12 do 24 miesięcy. Niekiedy po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie aparatów dodatkowych. Po zakończeniu leczenia konieczne jest użytkowanie aparatu retencyjnego, który może być stały lub ruchomy.

Niewidoczne aparaty Invisalign

Nowoczesny i niewidoczny sposób leczenia ortodontycznego, bezpiecznego dla pacjentów w każdym wieku. Aparatem jest niewidoczna nakładka z tworzywa sztucznego. Czas leczenia może wynieść nawet kilka miesięcy. Aparat można zdjąć w ciągu doby, maksymalnie na 2 godziny.

Po zakończeniu leczenia konieczne jest użytkowanie retencji – stałej bądź ruchomej

Aparaty Invisalign Augustów

 • Wysoka efektywność leczenia –  Aparaty Invisalign, wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wykonanych wcześniej skanów. Pozwala to na dokładne zaplanowanie leczenia przez lekarza prowadzącego.
 • Krótki czas leczenia (40-50%) – Czas leczenia aparatami Invisialign, bardzo często jest skrócony o 50% w porównaniu do aparatów stałych. 
 • Komfort użytkowania – Aparat można zdejmować do posiłków.
 • Higieniczne sposób użytkowania – Aparaty zmieniane są co siedem dni. Mogą też byćzdejmowane do mycia i nitkowania uzębienia, przez co jest to jedno z najabrdziej higienicznych rozwiązań, dostępnych na rynku.
 • Atrakcyjna cena w porównaniu do aparatów stałych – W zależności od wady zgryzu, koszt leczenia przy małej wadzie zgryzu jest podobny jak przy standardowym leczeniu.
 • Leczenie zdalne – Wizyta w gabinecie lekarza jest wymagana na 3-4 miesiące, ponieważ aparat Invisalign jest bezawaryjny, a nakładki mogą być wysyłane na adres pacjenta.

Aparaty Invisalign FAQ (Pytania i Odpowiedzi)

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Aparaty Invisalign bardzo często są używane przez dzieci od 6 do 10 roku życia. Wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie ponieważ aparaty są niewidoczne, a wiele dzieci uważa standardowe aparaty stałe za powód do wstydu.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Aparaty Invisalign posiadają technologie dedykowane dla młodzieży, aby wykorzystać skok wzrostowy i leczyć duże wady szkieletowe.

Leczenie pacjentów dorosłych 

Aparaty Invisalign są niewidoczne i estetyczne, przez co są niezauważalne przez innych. Mogą być również zdjęte na dwie godziny w ciągu doby, dlatego też, są używane przez osoby publiczne i pracujące w mediach.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, każdego z pacjentów. Część etapów leczenia jest bardzo podobna, dlatego poniżej przedstawiamy punkty wspólne:

 1. Konsultacja – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów, pakiet zdjęć rentgenowskich oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera.

Retencja nakładkowa Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Suma 5800-11800złSuma 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!