Ortodonta Bielsk Podlaski

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Bielsku Podlaskim

Najlepszy ortodonta to osoba, która łączy pasję z doświadczeniem. Taki właśnie jest dr Mateusz Falkowski, który już w 2014 roku rozpocząć szkolenie z zakresu ortodoncji Invisalign w Meksyku. Międzynarodowe doświadczenie oraz możliwość współpracy z najlepszymi w branży wykorzystuje w Bielsku Podlaskim, gdzie od 2016 roku przyjmuje setki pacjentów. Zadbaj o swój zgryz pod okiem najlepszego ortodonty!

Piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Warto więc o niego zadbać pod okiem profesjonalistów. Nasz gabinet ortodontyczny w Bielsku Podlaskim to miejsce, w którym przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii Invisalign, rozwiązań tradycyjnych oraz wiedzy i doświadczenia osiągniesz najpiękniejszy uśmiech.

Nasz gabinet ortodontyczny posiada status Diamond Provider. Jest to potwierdzenie naszej pozycji lidera nie tylko w Bielsku, ale także w całym rejonie Polski północno wschodniej.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

W naszym gabinecie ortodontycznym stawiamy na najlepsze technologie. Dla naszych pacjentów oferujemy:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty tego typu są rozwiązaniem na dłuższy okres. Aparat stały zakładany jest na zęby pacjenta zależnie od potrzeb – może to być łuk górny, dolny lub oba. Konstrukcja składa się z metalowych zamków, łuków oraz wymiennych co miesiąc gumeczek (elastycznej ligatury). Leczenie aparatem stałym trwa zwykle od 1,5 do 2 lat, a po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Invisalign to metoda, które bez wątpienia zrewolucjonizowała ortodoncje. W naszym zakładzie w Bielsku Podlaskim oferujemy leczenie również nowoczesne przy wykorzystaniu nakładek. Leczenie wymaga noszenia przezroczystych nakładek przez 22h w ciągu doby. W ten sposób wada korygowana jest nawet w przeciągu kilku miesięcy. Po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie retencji.

Aparaty Invisalign Bielsk Podlaski

Aparaty Invisalign to metoda zachęcająca swoimi cechami. Nasi pacjenci decydując się na to rozwiązanie z powodu:

 • Efektywności oraz precyzji leczenia możliwe dzięki komputerowemu planowania leczenia. Lekarz w ten sposób wykonuje skan, który pomaga w tworzeniu indywidualnego aparatu. Również ortodonta może precyzyjniej kierować ruchem zębów.
 • Skróconego czasu leczenia o nawet 40 – 50%!
 • Wygody, ponieważ aparat w ciągu dnia można wyjąć na 2 godziny, np. podczas posiłków.
 • Higieny. Nakładki wymieniane są co tydzień. Dodatkowo pacjent może dokładnie nitkować oraz myć zęby.
 • Atrakcyjnej ceny w przypadku niewielkich wad. Skomplikowane przypadku to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Elastyczności, ponieważ wizyty kontrolne odbywają się raz na 3 – 4 miesiące! Z aparatem Invisalign planowanie dłuższych wyjazdów nie jest problemem.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Właściwie każdy! Aparaty tego typu stosowane są w leczeniu nawet najmłodszych.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej. W przypadku dzieci w grupie wiekowej 6 – 10 lat stosowany jest aparat Invisalign First. W zależności od przypadku leczenie wczesne może być bardzo zalecane. Nakładki są bardzo chętnie noszone przez najmłodszych pacjentów, a w porównaniu do aparatów ruchomych akrylowych dają one większy komfort oraz lepsze efekty.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Dzięki nowoczesnej technologii aparaty Invisalign wykorzystują skok wzrostowy u młodzieży, dając tym samym możliwość leczenia nawet dużych wad zgryzu. W ten sposób możliwe jest uniknięcie zabiegów chirurgicznych w dorosłości.

Leczenie pacjentów dorosłych 

Metoda Invisalign świetnie sprawdza się w przypadku osób dorosłych, które cenią sobie wygodę oraz nie chcą, aby ich leczenie ortodontyczne rzucało się w oczy.

Leczenie pacjentów Periodontologicznych(zaniki dziąseł, odsłonięte szyjki zębowe)

Z uwagi na wolny mechanizm przesuwania zębów oraz częstą wymianę nakładek leczenie jest możliwe w przypadku chorób dziąseł. Lekarz ma możliwość dostosowywania szybkości zachodzących zmian i tym samym zapewnia bezpieczeństwo, regenerację komórek i tkanek miękkich.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku lub Augustowie!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!