Ortodonta Dąbrowa Białostocka

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Dąbrowie Białostockiej

Dr Mateusz Falkowski to specjalista w swojej dziedzinie. Jako ortodonta już w 2014 roku rozpoczął przygodę z metodą Invisalign odbywając szkolenie w Meksyku. Dodatkowo zdobył międzynarodowe doświadczenie kliniczne współpracując z najlepszymi lekarzami z Włoch, Niemiec czy Tajlandii. Całą swoją wiedzę wykorzystuje w leczeniu pacjentów z Dąbrowy Białostockiej dając im zdrowy i piękny uśmiech przy wykorzystaniu najlepszych technologii.

Wady zgryzu są bardzo kłopotliwe i często powodują ból oraz dyskomfort. Warto więc zadbać o ich wyleczenie pod okiem najlepszych specjalistów z Dąbrowy Białostockiej i całego regionu Polski północno – wschodniej. Nasz gabinet ortodontyczny posiada status Invisalign Diamond Provider, który stanowi potwierdzenie oferowanej przez nas jakości w przypadku leczenia metodą Invisalign oraz innych działań ortodontycznych.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy ofertę dwóch metod leczenia ortodontycznego. Są to:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty stałe wykonywane są z metalowych łuków i zamków a także części okresowo wymiennych – elastycznej ligatury, kojarzonych jako kolorowe gumki. Leczenie trwa zwykle od 1,5 do 2 lat i wymaga zwykle comiesięcznych wizyt kontrolnych. Zależnie od wady zgryzu aparat zakładany jest na łuk dolny, górny lub na oba.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty Invisalign to noszone przez 22 h na dobę nakładki które idealnie sprawdzają się dla osób, które chcą mieć estetyczny aparat, gdyż nakładki wykonywane są z przezroczystego materiału. Nowoczesna technologia polega na wykonaniu nakładek przy użyciu metod cyfrowych, które pacjent wymienia co tydzień. Leczenie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a wizyty kontrolne odbywają się zwykle co 3 – 4 miesiące.

Niezależnie od wybranej metody konieczne jest stosowanie retencji po zakończonym leczeniu. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem ortodontycznym.

Aparaty Invisalign Dąbrowa Białostocka

W naszej ofercie w gabinecie stomatologicznym w Dąbrowie Białostockiej nie mogło zabraknąć nowoczesnego leczenia aparatami Invisalign. Metoda nakładkowa to przede wszystkim:

 • Efektywność oraz precyzja leczenia.
 • Krótszy czas leczenia o nawet 40 – 50%!
 • Wygoda spożywania posiłków dzięki możliwości wyjmowania nakładek na czas ich trwania.
 • Łatwiejsza higiena jamy ustnej wynikająca również z faktu wyjmowania nakładek na czas mycia i nitkowania zębów.
 • W przypadku niewielkich wad – oszczędność. Skomplikowane przypadki to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Elastyczność oraz możliwość planowania długich wyjazdów. Z uwagi na wizyty odbywające się co 3 – 4 miesiące pacjenci mogą bez problemu zaplanować długie urlopy bez obaw o utrzymanie ciągłości leczenia.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Właściwie każdy! Metoda nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego coraz chętniej wybierana jest przez klientów.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej! W ofercie posiadamy nakładki Invisalign First, które są dedykowane grupie wiekowej 6 – 10 lat. Rozpoczęcie leczenia w wieku wczesnym daje bardzo dobre rezultaty. Dodatkowo ta metoda jest wygodniejszą alternatywą dla stosowanych u dzieci aparatów akrylowych. Lepsze efekty związane są z również z dłuższym czasem noszenia aparatu w ciągu doby, czyli 22 godzin.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Aparaty Invisalign dzięki zaawansowanym technologiom dają możliwość wykorzystania skoku rozwojowego oraz zachodzących wtedy zmian w układzie kostnym. Takie podejście wielokrotnie pozwoliło pacjentom uniknąć inwazyjnych zabiegów chirurgicznych w dorosłości.

Leczenie pacjentów dorosłych

Z uwagi na estetykę i wygodę duża część pacjentów dorosłych decyduje się na nakładki. Technologia Invisalign zapewnia praktycznie niezauważalną powierzchnię więc nie ma obaw, że aparat wpłynie w znacznym stopniu na aparycję.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Aparaty Invisalign dają dużą kontrolę ortodoncie w zakresie ustalania szybkości leczenia. Właśnie dlatego jest to metoda polecana dla pacjentów z chorobami dziąseł. W ten sposób unika się podrażnienia, a tkanki mają czas na regeneracje w ten sposób zapewniając pacjentowi bezpieczeństwo leczenia.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!