Ortodonta Hajnówka

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Hajnówce

W przypadku problemów natury ortodontycznej mieszkańcom Hajnówki polecamy wizytę u dr Mateusza Falkowskiego. Ten ceniony specjalista ma w swoim dorobku wieloletnie i międzynarodowe doświadczenie oraz ukończył kurs z metody Invisalign w Meksyku. Dodatkowo może pochwalić się współpracą z najlepszymi ekspertami z branży ortodontycznej. Jego gabinet już od 2016 roku pomaga pacjentom w odzyskaniu pełnego, zdrowego i równego uśmiechu.

Piękne zęby to zdrowe, czyste i równe zęby. Tak wielu z nas widzi ten aspekt, i słusznie. Jeśli choć jedna z wymienionych cech nie jest spełniona widać to od razu po uśmiechu. Na zdrowie i higienę nie mamy niestety wpływu, ale z chęcią pomożemy przywrócić równość Twoim zębom. Nasz gabinet ortodontyczny w Hajnówce to sami specjaliści w swoim fachu operujący na najnowszych i najlepszych technologiach. Z nimi proces Twojego leczenia przebiegnie sprawnie i przyjemnie.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Gabinet ortodontyczny w Hajnówce ma w swojej ofercie dwa rodzaje aparatów ortodontycznych:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty zakładane na dłuższy okres czasu, zwykle do dwóch lat. Jest to pojedyncza bądź podwójna szyna z gumkami powoli przemieszczająca nasze zęby do właściwego położenia. W celu regulacji aparatu należy odwiedzać ortodontę raz na miesiąc a po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty nakładkowe Invisalign to przezroczyste nakładki na szczękę. Od konwencjonalnych różni je też możliwość zdjęcia na dwie godziny dziennie co pacjenci uważają za jedną z większych zalet tej metody. W dodatku wizyty kontrolne wymagane są tylko co 3, 4 miesiące co zwiększa swobodę pacjenta.

Aparaty Invisalign Hajnówka

Aparaty nakładkowe invisalign kuszą pacjentów między innymi:

 • precyzją i efektywnością leczenia – nakładka skonstruowana indywidualnie na podstawie komputerowego skanu szczęki sprawia, że leczenie jest precyzyjne i niezwykle efektywne
 • czasem leczenia – może on być krótszy nawet o 50% w porównaniu do konwencjonalnego aparatu
 • atrakcyjną ceną – proste przypadki to koszt porównywalny do tradycyjnego leczenia, te bardziej skomplikowane nie bywają droższe niż 20%
 • higieną – aparat można zdjąć na 2 godziny w ciągu dnia dzięki czemu skutecznie umyjesz i wynitkujesz zęby
 • wygodą – dzięki wspomnianym już dwóm godzinom przerwy od aparatu zdążysz też w spokoju zjeść posiłki
 • elastycznością – wizyty kontrolne można odbywać nawet co 3, 4 miesiące co pozwoli w spokoju zaplanować dłuższy urlop bądź wyjazd.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Aparaty ortodontyczne Invisalign skierowane są do każdego, bez względu na wiek.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Tak, bez problemu. Specjalnie dla najmłodszych pacjentów, w wieku od 6 do 10 lat, opracowaliśmy aparat Invisalign First. Pozwoli on na korekcję uzębienia we wczesnym okresie rozwoju kiedy jest to dużo łatwiejsze niż w wieku dorosłym.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu 

Okres intensywnego wzrostu wśród młodzieży może nawet pomóc w leczeniu ortodontycznym. Zmiany zachodzące w organizmie sprawiają, że korekcja zachodzi jeszcze szybciej. Dodatkowo przezroczystość aparatu jest ważnym czynnikiem dla nastolatków i młodych dorosłych.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli pacjenci cenią sobie aparaty ortodontyczne Invisalign głównie dzięki krótszemu okresowi leczenia, wygodzie noszenia oraz możliwości zrobienia dwóch godzin przerwy w noszeniu na dobę.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Aparaty nakładkowe Invisalign skierowane są również do pacjentów borykających się z chorobami dziąseł. Dzięki stosunkowo powolnemu ruchowi zębów dziąsła nie ulegają podrażnieniom. Dodatkowo fachowa opieka specjalisty podczas leczenia zapobiega wszelkim powikłaniom bądź pogorszeniu stanu dziąseł.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!