Ortodonta Łomża

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Łomży

Nawet najlepiej zaopatrzony gabinet ortodontyczny nie ma szans powodzenia jeśli nie ma w nim najlepszego specjalisty. Nasz gabinet ortodontyczny w Łomży może się takowym pochwalić – dr Mateusz Falkowski to wybitny specjalista z zakresu ortodoncji. Jego pasja i międzynarodowe doświadczenie czynią z niego osobę, której można zaufać.

Któż z nas nie marzy o pięknym i nieskazitelnym uśmiechu? Dla niektórych nie oznacza to jedynie nawyk regularnego szczotkowania. Mnóstwo z nas boryka się z problemami zgryzu bądź nieregularnej linii zębów. Na szczęście nasz gabinet ortodontyczny w Łomży pozwoli spełnić marzenie o pięknym uśmiechu. Nasz profesjonalizm, doświadczenie i najnowsze technologie to gwarancja zadowolenia.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Nasz gabinet ortodontyczny w Łomży oferuje pacjentom 2 rodzaje aparatów:

Konwencjonalne aparaty stałe

Są to nam doskonale znane “szyny”, czyli metalowe łuki nakładane na jedną bądź obie szczęki. Powierzchnia zęba jest oddzielona od metalu miękką gumką. Aparat ten jest zakładany na dłuższy okres, nawet do dwóch lat. Gumki należy wymieniać na kontrolnych wizytach, zwykle co miesiąc. Po zakończeniu noszenia konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty nakładkowe Invisalign to rewolucja w leczeniu ortodontycznym. Podstawową różnicą pomiędzy nimi a konwencjonalnymi aparatami jest to, że zakłada się je tylko na 22h w ciągu doby. W dodatku nakładka jest przezroczysta, a efekty widać już po paru miesiącach leczenia. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych aparatów, po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Aparaty Invisalign Łomża

Nowoczesne aparaty ortodontyczne Invisalign zdobywają coraz większą popularność, a to między innymi:

 • wygodzie stosowania – aparat nosi się tylko przez 22 godziny w ciągu doby co pozwala odpocząć i spokojnie zjeść posiłek. Możliwe jest też swobodne nitkowanie zębów.
 • higienie – nakładki wymienia się średnio raz na tydzień
 • precyzja i efektywność leczenia – nakładki wykonywane są po uprzednim komputerowym skanie szczęki pacjenta co sprawia, że są idealnie dopasowane do konkretnego przypadku.
 • skrócony czas leczenia aż do 40-50%
 • atrakcyjnej cenie – w przypadku niewielkich wad. W przypadku tych bardziej skomplikowanych koszt nie przekracza 15-20% ceny tradycyjnego leczenia.
 • elastyczności – wizyty kontrolne nie odbywają się co miesiąc tylko raz na 3-4 miesiące. Dzięki temu dłuższy wyjazd bądź urlop nie będzie stanowił problemu.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign

Praktycznie każdy, aparaty tego typu wykorzystywane są już nawet przy leczeniu najmłodszych.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Jak najbardziej! W niektórych przypadkach leczenie w młodym wieku jest wręcz zalecane aby zaradzić kształtującej się wadzie jak najszybciej. Dla dzieci w wieku 6-10 lat proponujemy aparat Invisalign First. Z doświadczenia możemy uspokoić, że nakładki są chętnie noszone przez nasze pociechy. Zapewniają też większy komfort i wygodę niż tradycyjne aparaty ortodontyczne.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Aparaty Invisalign są też polecane młodzieży w okresie wzrostu. Wykorzystując największy skok wzrostowy można wyleczyć wadę w stosunkowo krótkim czasie co zmniejsza koszty leczenia (mniej wizyt i nakładek) a przede wszystkim pomoże uniknąć późniejszych zabiegów korekcyjnych.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli pacjenci bardzo chwalą sobie aparaty ortodontyczne Invisalign przede wszystkim z powodu przezroczystości oraz komfortu. Możliwość zdjęcia nakładki na 2 godziny dziennie to jedna z największych zalet tych aparatów.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Leczenie aparatami Invisalign jest możliwe nawet w przypadku pacjentów z chorobami dziąseł. Lekarz ma możliwość dostosowania tempa leczenia, ponadto często wymieniane nakładki i powolny ruch zębów nie wpływa negatywnie na dziąsła.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku lub Augustowie!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!