Ortodonta Rajgród

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Rajgrodzie

Doświadczenie oraz wiedza pracującego u nas dr Mateusza Falkowskiego to klucz do świetnych efektów leczenia wad zgryzu. Dr Falkowski już w roku 2014 wyruszył do Meksyku w celu zrealizowania szkolenia z nowoczesnej metody Invisalign. Międzynarodowe doświadczenie oraz możliwość zdobywania umiejętności pod okiem światowej klasy ortodontów z Włoch, Niemiec i Tajlandii pozwoliła zdobyć wszystkie umiejętności. Właśnie dlatego już od kilku lat możesz odbyć leczenie ortodontyczne w Rajgrodzie pod okiem najlepszych specjalistów i w nowoczesnym gabinecie.

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. W naszym gabinecie ortodontycznym w Rajgrodzie zrobimy wszystko, żeby szybko i skutecznie je zrealizować. Posiadamy odpowiednie technologie oraz doświadczoną kadrę ortodontów. Jako jedyni posiadamy status Invisalign Diamond Provider, który świadczy o naszej jakości oraz pozycji lidera w całym regionie Polski północno – wschodniej.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Dla naszych pacjentów ortodontycznych z Rajgrodu przygotowaliśmy ofertę leczenia w oparciu o:

Konwencjonalne aparaty stałe

Znane już od wielu lat metalowe aparaty stałe to rozwiązanie dla osób, które nie lubią pamiętania o wkładaniu nakładek oraz ich wymianie. Aparaty wykonane są z metalowych zamków, łuków oraz wymiennych gumek wykonanych z elastycznej ligatury. Leczenie tym sposobem trwa zwykle od 1,5 do 2 lat, a po jego zakończeniu konieczne jest stosowanie retencji.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Nowocześniejszym rozwiązaniem są oczywiście aparaty nakładkowe Invisalign. Nakładki wykonywane przy użyciu cyfrowych i komputerowych technologii pozwalają na dokładne zaplanowanie przesuwania zębów. Leczenie odbywa się przez okres kilku- do kilkunastu miesięcy. Warunkiem powodzenia leczenia jest noszenie nakładek minimum 22h w ciągu doby i ich cotygodniowa wymiana. Po leczeniu konieczne jest uznanie retencji.

Aparaty Invisalign Rajgród

Nakładki Invisalign to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego. Aparat wykonywany jest na podstawie precyzyjnego, cyfrowego skanu jamy ustnej. Dodatkowo projekt wykonywany jest pod indywidualne potrzeby pacjenta przez lekarza. Aparat wyróżnia:

 • Efektywność oraz precyzja leczenia
 • Skrócony czas leczenia o nawet 40 – 50% (przy stosowaniu się do wszelkich zaleceń lekarza)
 • Wygoda i łatwiejsze utrzymanie higieny. Możliwość zdjęcia nakładek pozwala na wygodne spożywanie posiłków oraz dokładne umycie i nitkowanie zębów. Apart jednak należy nosić przez minimum 22h dziennie.
 • Niższe koszta w przypadku niewielkich wad, przy bardziej skomplikowanych przypadkach to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Elastyczność. W aparacie można spać, uprawiać sport i wiele innych. Dodatkowo polecamy to osobom dużo podróżującym oraz mieszkającym za granicą. Wizyty kontrolne odbywają się co 3 – 4 miesiące.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Każdy, kto tylko ma ochotę i nie ma innych medycznych przeciwwskazań.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Tak, leczenie dzieci z grupy wiekowej od 6 do 10 lat odbywa się przy użyciu nakładek Invisalign First. Są to nakładki zaprojektowane specjalnie dla młodszych. Stanowią one wygodniejszą alternatywę dla standardowych aparatów ruchomych.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Z uwagi na zastosowane technologie aparat Invisalign świetnie sprawdza się w przypadku leczenia młodzieży. Wykorzystywany jest skok rozwojowy i zmiany zachodzące w układzie kostno szkieletowym. W ten sposób możliwe jest uniknięcie wielu zabiegów chirurgicznych w wieku dorosłym.

Leczenie pacjentów dorosłych

Dorośli są największą grupą, która decyduje się na leczenie nakładkami Invisalign. Jest to rozwiązanie dyskretne i wygodne. Dzięki temu polecamy go osobom, które nie chcą drastycznych zmian w swoim codziennym wyglądzie i chcą przyspieszyć leczenie.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Zęby przesuwane są z doZ uwagi na indywidualne i precyzyjne dobranie prędkości ruchu zębów aparat jest wskazany dla osób z problemami periodontologicznymi. W ten sposób dziąsła mają czas na regenerację tkanek i nie dochodzi do wielu podrażnień. Jest to opcja w pełni bezpieczna przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!