Falkowski Dental Clinic

Białystok

Warszawa

Sopot

Augustów

Ortodonta Rajgród

Gabinet ortodontyczny w Rajgrodzie

Dr Mateusz Falkowski w 2014 rozpoczął szkolenie z zakresu ortodoncji nakładowej Invisalign. Doświadczenie zdobywał w jednej z klinik w Meksyku, gdzie poznał tę innowacyjną metodę leczenia ortodontycznego. Doświadczenie zdobywał współpracując z najlepszymi specjalistami ortodoncji nakładkowej z całego świata. W ciągu roku leczy ponad dwustu pacjentów metodą Invisalign. Klientami są zarówno dzieci, jak i osoby starsze.

Nasz gabinet oferuje leczenie ortodontyczne w oparciu o nowoczesne technologie – niewidoczne aparaty Invisalign. Wieloletnie doświadczenie, dbałość o szczególy i zadowolenie klienta spowodowało, iż osiągnęliśmy prestiżowy status Invisalign Diamond Provider. Jest to potwierdzeniem, naszego zaangażowania i zadowolenia klientów z naszych usług.

 

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych aparatów ortodontycznych w naszym gabinecie

Niewidoczne aparaty Invisalign

Nowoczesny i niewidoczny sposób leczenia ortodontycznego, bezpiecznego dla pacjentów w każdym wieku. Aparatem jest niewidoczna nakładka z tworzywa sztucznego. Czas leczenia może wynieść nawet kilka miesięcy. Aparat można zdjąć w ciągu doby, maksymalnie na 2 godziny.

 

Po zakończeniu leczenia konieczne jest użytkowanie retencji – stałej bądź ruchomej

Aparaty Invisalign Rajgród

 • Wysoka efektywność leczenia –  Aparaty Invisalign, wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wykonanych wcześniej skanów. Pozwala to na dokładne zaplanowanie leczenia przez lekarza prowadzącego.
 • Krótki czas leczenia (40-50%) – Czas leczenia aparatami Invisialign, bardzo często jest skrócony o 50% w porównaniu do aparatów stałych. 
 • Komfort użytkowania – Aparat można zdejmować do posiłków.
 • Higieniczne sposób użytkowania – Aparaty zmieniane są co siedem dni. Mogą też byćzdejmowane do mycia i nitkowania uzębienia, przez co jest to jedno z najabrdziej higienicznych rozwiązań, dostępnych na rynku.
 • Atrakcyjna cena w porównaniu do aparatów stałych – W zależności od wady zgryzu, koszt leczenia przy małej wadzie zgryzu jest podobny jak przy standardowym leczeniu.
 • Leczenie zdalne – Wizyta w gabinecie lekarza jest wymagana na 3-4 miesiące, ponieważ aparat Invisalign jest bezawaryjny, a nakładki mogą być wysyłane na adres pacjenta.

Aparaty Invisalign FAQ

Aparaty Invisalign bardzo często są używane przez dzieci od 6 do 10 roku życia. Wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie ponieważ aparaty są niewidoczne, a wiele dzieci uważa standardowe aparaty stałe za powód do wstydu.

Aparaty Invisalign są niewidoczne i estetyczne, przez co są niezauważalne przez innych. Mogą być również zdjęte na dwie godziny w ciągu doby, dlatego też, są używane przez osoby publiczne i pracujące w mediach.

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Aparaty Invisalign posiadają technologie dedykowane dla młodzieży, aby wykorzystać skok wzrostowy i leczyć duże wady szkieletowe.

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego
aparat
Przebieg leczenia ortodontycznego
Aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, każdego z pacjentów. Część etapów leczenia jest bardzo podobna, dlatego poniżej przedstawiamy punkty wspólne:

01. Konsultacja

 Podczas konsultacji wykonujemy skan zębów, pakiet zdjęć rentgenowskich oraz dokumentację fotograficzną.

02. Plan leczenia

Przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.

03. Leczenie aparatem Invisalign

Po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.

04. Wizyty kontrolne

Ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.

05. Aparat retencyjny

Po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery) :
 • 400 retencja stała jeden łuk
 • 850zł 2 nakładki Essix
 • 1500zł Viviera retainers  6 nakładek (3zestawy) +model cyfrowy zapisany w chmurze
Scroll to Top