Ortodonta Sejny

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Sejnach

Kluczem do świetnych efektów leczenia ortodontycznego jest pasja i profesjonalizm dr Mateusza Falkowskiego. Swoje doświadczenie w leczeniu metodą Invisalign rozpoczął już w roku 2014 w Meksyku, gdzie odbył szkolenie z zakresu ortodoncji nakładkowej. Warto również wspomnieć o zdobytym na arenie międzynarodowej doświadczeniu klinicznym. Współpraca ze specjalistami ze świata ortodoncji metodą Invisalign z Włoch, Niemiec czy Tajlandii pozwoliła mu zdobyć unikalne umiejętności, które od roku 2016 wykorzystuje w leczeniu pacjentów w Sejnach.

Profesjonalizm i doświadczenie to dwie nieodłączne cechy naszego gabinetu ortodontycznego w Sejnach. Nasze metody leczenia opierają się na najnowszych technologiach, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów przy jednocześnie najwyższym poziomie komfortu pacjenta.

Cenimy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasz gabinet zdobył status Invisalign Diamond Provider. Jest to potwierdzenie naszego doświadczenia w metodzie Invisalign.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

W naszym gabinecie ortodontycznym w Sejnach proponujemy dwie metody leczenia ortodontycznego przy wykorzystaniu:

Konwencjonalne aparaty stałe

Aparaty stałe to metoda, która w ortodoncji znana jest już od długiego czasu. Wykorzystywane do niej aparaty wykonywane są z metalowych łuków i zamków a także części okresowo wymiennych – elastycznej ligatury. Leczenie tą metodą trwa zwykle od 1,5 do 2 lat i wymaga zwykle comiesięcznych wizyt kontrolnych. Zależnie od wady zgryzu aparat zakładany jest na łuk dolny, górny lub na oba.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Aparaty Invisalign to bez wątpienia rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę. Noszone przez 22 h na dobę nakładki idealnie sprawdzają się dla osób, które chcą mieć estetyczny aparat. Nowoczesna technologia polega na wykonaniu nakładek przy użyciu metod cyfrowych, które pacjent wymienia co tydzień. Leczenie trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a wizyty kontrolne odbywają się zwykle co 3 – 4 miesiące.

Niezależnie od wybranej metody po zakończeniu leczenia konieczne jest stosowanie retencji.

Aparaty Invisalign Sejny

Metoda ortodoncji nakładowej Invisalign to bez wątpienia rewolucja. Proponujemy ją naszym pacjentom w Sejnach z uwagi na:

 • Efektywność oraz precyzję leczenia. Wynika to z komputerowego planowania każdego etapu leczenia. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie najwyższej precyzji procesów.
 • Skrócony czas leczenia o nawet 40 – 50%!
 • Wygodę i łatwiejsze utrzymanie higieny. Aparat można wyjmować na 2 godziny w ciągu dnia. W związku z tym możliwe jest spożywanie posiłków oraz mycie zębów bez nakładek, co wpływa często na komfort naszych pacjentów.
 • Niższe koszta w przypadku niewielkich wad. Skomplikowane przypadki to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Elastyczność. Wizyty kontrolne odbywają się raz na 3 – 4 miesiące! Dzięki temu masz możliwość mieszkania poza Sejnami i pojawiania się w nich tylko na wizyty kontrolne.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

Każdy, u kogo nie zostaną stwierdzone indywidualne przeciwwskazania. Aparat polecany jest dla każdej grupy wiekowej.

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Oczywiście! Leczenie ortodontyczne w wieku wczesnym jest wskazane. Pozwala to uchronić najmłodszych przed skomplikowanymi wadami w wieku dorosłym. Dla grupy wiekowej 6 – 10 lat proponowane jest leczenie nakładkami Invisalign First. Jest to również bardziej lubiana i wygodniejsza opcja dla dzieci w porównaniu do standardowych aparatów akrylowych.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu

Dzięki nowoczesnym metodom Invisalign leczenie ortodontyczne młodzieży w okresie wzrostu tą metodą jest bardzo skuteczne. Wykorzystywany jest moment skoku wzrostowego oraz zmian zachodzących w szkielecie jamy ustnej. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych w wieku dorosłym.

Leczenie pacjentów dorosłych

Pacjenci dorośli to grupa, która najczęściej decyduje się na aparat Invisalign. Przede wszystkim wynika to z estetycznego wyglądu nakładek, elastyczności oraz szybszego okresu leczenia.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Metoda Invisalign jest polecana i bezpieczna dla osób borykających się z problemami periodontologicznymi. Możliwość dokładnego dostosowywania zachodzących zmian i przesuwania zębów pozytywnie wpływa na stan dziąseł i odbudowę tkanek.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!