Ortodonta Suwałki

Gabinet ortodontyczny w Białymstoku

Gabinet ortodontyczny w Suwałkach

Ortodonta to osoba, której musisz zaufać. Dr Mateusz Falkowski jest taką osobą. Zdobywając międzynarodowe doświadczenie, współpracując z najlepszymi specjalistami z całego świata zdobył wiedzę, dzięki której jego pacjenci cieszą się najlepszymi efektami. Od 2014 roku doktor poznaje nowoczesne metody takie jak Invisalign oraz coraz nowsze sposoby na leczenie wad zgryzu.

Szukasz sprawdzonego i nowoczesnego gabinetu ortodontycznego w Suwałkach? Jesteś w dobrym miejscu. Nasze miejsce to nie tylko doświadczeni specjaliści, ale również przyjazny dla każdej osoby gabinet, w którym liczy się Twój zdrowy i piękny uśmiech.

Oferujemy kompleksowe usługi ortodontyczne w tym leczenie metodą Invisalign. Posiadamy status Diamond Provider, który potwierdza jakość naszych usług. Dzięki temu możesz leczyć się w najlepszym gabinecie ortodontycznym w Suwałkach i w całym regionie północno – wschodnim.

Wizyty odbywają się w naszym gabinecie w Białymstoku lub Augustowie!

Rodzaje stosowanych przez nas aparatów

Nasz gabinet ortodontyczny stawia na nowoczesne technologie. Proponujemy:

Konwencjonalne aparaty stałe

Rozwiązanie, którego nie trzeba przedstawiać pewnie nikomu. Aparaty stałe są popularne od wielu lat i stanowią pewne rozwiązanie w leczeniu ortodontycznym. Aparat zakładany jest na zęby i zdejmowany dopiero po zakończeniu leczenia, które trwa zwykle od 1,5 do 2 lat. Zakładany jest na łuk górny, dolny lub dwa jednocześnie. Konstrukcja składa się z metalowych zamków, łuków oraz elastycznej ligatury, wymienianych okresowo.

Nowoczesne aparaty nakładkowe Invisalign

Invisalign to metoda polecana dla osób, które lubią elastyczność oraz leczenie praktycznie niewidoczne. Leczenie polega na zastosowaniu nakładek zakładanych na minimum 22 godziny dziennie. W ten sposób możliwe jest zakończenie leczenia już nawet w ciągu kilku miesięcy.

Niezależnie od wybranej metody leczenia należy pamiętać, że po zakończonym leczeniu konieczne jest stosowanie retencji!

Aparaty Invisalign Suwałki

Leczenie metodą Invisalign wyróżnia:

 • Efektywność oraz precyzja leczenia. Wszystkie modele wykonywane są w formie cyfrowej na podstawie której ortodonta wykonuje perfekcyjnie dopasowane nakładki.
 • Leczenie krótsze nawet o 40% – 50%
 • Wygoda. Aparat z łatwością zdejmiesz do posiłków.
 • Higiena. Dzięki możliwości zdejmowania aparatu możesz dokładnie umyć oraz wynitkować zęby każdego dnia.
 • Atrakcyjna cena w przypadku niewielkich wad. Skomplikowane przypadki to tylko 15 – 25% więcej w porównaniu do tradycyjnych metod.
 • Możliwość podróżowania oraz leczenia nawet mieszkając za granicą. Wizyty kontrolne oraz ich mała częstotliwość sprawiają, że aparat możesz założyć nawet, jeśli nie mieszkasz na stałe w Suwałkach! Wystarczy, ze pojawisz się raz na 3 – 4 miesiące.

Aparaty Invisalign FAQ

Kto może nosić aparaty ortodontyczne Invisalign?

A kto nie może? Aparat ortodontyczny Invisalign to metoda leczenia odpowiednia dla wszystkich. 

Czy aparatem Invisalign możemy leczyć dzieci?

Metoda oferuje odpowiednio przystosowane nakładki na grupy wiekowej 6 – 10 lat. Nakładki Invisalign First to rozwiązanie zalecane do leczenia już od najmłodszych lat. Z tego co wiemy jest to również forma preferowana przez naszych młodszych pacjentów. W porównaniu do tradycyjnych aparatów ruchomych są one wygodniejsze oraz dają lepsze efekty.

Leczenie młodzieży w okresie wzrostu 

Metoda Invisalign polecana jest również w przypadku leczenia młodzieży. Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie skoku wzrostowego, co przekłada się na leczenie nawet dużych wad zgryzu. Pozwala to uniknąć zabiegów chirurgicznych w wieku dorosłym.

Leczenie pacjentów dorosłych

Nakładki bardzo często wybierane są przez dorosłych. Są one estetyczne, szybko przynoszą efekty i są zdecydowanie wygodniejsze niż aparaty stałe.

Leczenie pacjentów periodontologicznych

Metodą Invisalign leczeni są również pacjenci periodontologicznii. Możliwość dostosowywania prędkości przesuwania zębów oraz częste wymiany nakładek wpływają na mniejsze obciążenie dziąseł, szybszą regenerację tkanek oraz bezpieczeństwo.

Przebieg leczenia ortodontycznego aparatami Invisalign

Przebieg leczenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W każdym przypadku mówimy jednak o kilku etapach. Są to:

 1. Konsultacja ortodontyczna – podczas konsultacji wykonujemy skan zębów skanerem ITero, pakiet zdjęć rentgenowskich (pantomograficzne i cefalometryczne) oraz dokumentację fotograficzną.
 2. Plan leczenia – przedstawienie planu leczenia pacjentowi. Pokazanie komputerowej wizualizacji całego procesu z uwzględnieniem zmian rysów twarzy.
 3. Leczenie aparatem Invisalign – po przedstawieniu planu i zaakceptowaniu następnym etapem jest wydanie nakładek. Na kolejnej wizycie naklejane są kompozytowe, niewidoczne naczepy. Jest to miejsce przyłożenia siły z nakładki na zęby.
 4. Wizyty kontrolne – ustalane indywidualnie zależnie od wady zgryzu. U dorosłych jest to zwykle raz na 3 – 4 miesiące, u dzieci raz na 2 miesiące.
 5. Aparat retencyjny – po zakończeniu wykonywana jest retencja stała lub retencja nakładkowa Viviera na podstawie skanu ITero.

Retencja Viviera

Viviera to 3 zestawy takich samych nakładek wykonywanych na podstawie skanu po zakończeniu leczenia Invisalign. Skan przechowywany jest bezpłatnie w pamięci oprogramowania ITero – pozwala to na zamówienie dodatkowego zestawu retencji np. w przypadku zgubienia wszystkich trzech zestawów

Oczywiście wszystkie wizyty odbywają się w naszym gabinecie ortodontycznym w Białymstoku!

Koszty leczenia aparatami Invisalign

Przy mało nasilonej wadzie całkowity koszt leczenia może być sumarycznie niższy niż leczenia standardowymi aparatami stałymi. Przy dużych wadach zgryzu całkowity koszt leczenia jest wyższy jedynie o około 15-25% w stosunku do kosztu aparatów stałych. Koszty mieszczą się w przedziale cenowym 5800-11800zł.

Co wchodzi w pakiet aparatów Invisalign?

 • Pierwszorazowa konsultacja ortodontyczna
 • Komplet zdjęć rtg w trakcie całego procesu leczenia (rtg pantomograficzne, cefalometryczne, celowane)
 • Wykonanie komputerowego skanu zębów skanerem ITero
 • Wizyty kontrolne
 • Zestaw alignerów niezbędny do leczenia wady zgryzu
 • Elementy dodatkowe niezbędne do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego

Porównanie kosztów aparatów stałych z aparatami Invisalign

W zależności od rodzaju wady:Całkowity koszt leczenia aparatami stałymi:
Aparaty InvisalignWizyta konsultacyjna 100zł
5800zł Invisalign ExpressModele diagnostyczne 100-150zł
7300 Invisalign First(dziecięcy)Pakiet zdjęć RTG 100zł
8800zł Lite PackageAparat stały górny 1900-3200zł
11800 Comprehensive Package FullAparat stały dolny 1900-3200zł
Aparaty dodatkowe wymagane w przypadku leczenia aparatami stałymi (łuk podniebienny, lip bumper,dystalizator) 600-1200zł
Wizyty kontrolne 100-250zł w zależności od długość leczenia 12-24 miesiące ok. 2100-4100zł
Razem 5800-11800złRazem 6700zł-12000zł

Cena aparatów retencyjnych wraz z kosztem ostatniej wizyty (zdjęcie aparatów stałych, attachmentów, higienizacja, polerowanie, model cyfrowy zapisany w chmurze w przypadku Viviery):

400zł retencja stała jeden łuk lub 850zł 2 nakładki Essix lub 1500zł Viviera retainers 6 nakładek (3zestawy) + model cyfrowy zapisany w chmurze.

Zapraszamy!